TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazeteci Yazar Yusuf Turgut'tan Müdürümüz Şükür Köse'ye Ziyaret.

Gazeteci Yazar Yusuf Turgut'tan Müdürümüz Şükür Köse'ye Ziyaret.

Gazeteci Yazar Yusuf Turgut'tan Müdürümüz Şükür Köse'ye Ziyaret.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı ve Taka Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Turgut, Müdürümüz Şükür Köse'yi makamında ziyaret ederek, eğitim öğretime katkılarından dolayı teşekkür etti.

Müdürümüz  Şükür Köse'ye eğitim öğretime katkılarından dolayı teşekkür eden Gazeteci Yazar Yusuf Turgut, "Göreve başlıdığınız günden beri Trabzon eğtimde sürekli sıçrama yaşadı.  Eğitime büyük bir ivme kazandırdınız. Trabzon basını olarak farkındayız ve basın olarak her zaman arkanızdayız"dedi.

Müdür Şükür Köse, "Yerleştirme Puanında Türkiye'de 1. Sıradayız"

Ziyaretlerinden dolayı Yusuf Turgut'a teşekkür eden Müdür Şükür Köse, Trabzon eğitimde yakaladığı başarıda basının önemli katkı yaptığını söyledi. Tarbzon'da basınını sürekli yanlarında hissetkilerin belirten Müdür Şükür Köse, "Trabzon eğtimde Türkiye'de her zaman ilk 10'un içerisinde olacak. Bu yıl biz ilk 5'te görünüyoruz ama aradaki puan farkları o, ile ifade edilecek kadar küçük rakamlardır. Biz yerleştirmede Türkiye'de yine birinci sıradaayız"dedi.

Meslek Liselerine Karşı Olumsuz Algıyı Kıramadık.

Meslek liselerine tercih oranında yüzde 50'lik bir düşüş yaşadıklarını belirten Müdür Şaükür Köse, "Malesef meslek liselerine karşı olumsuz algıyı kıramadık. Geçen yıl meslek liselerinin kontenjanlarının ancak yüzde 40'ını doldurabildik. Öğerenci iken Rize Meslek lisenini kazandım, gidecektim ailem beni İstanbul Kabataş Erkek  lisesine gönderdi. Meslek lisesi mezunu olsaydım, ya atölyem vardı veya fabrikam. Devlet Meslek liselerine çok büyük imkânlar tanıyor. Öğrenciler okurken hem sigortalı oluyor hem de maaş alıyorlar. Devlet meslek lisesi mezunlarına sıfır faizli 10 yıl geri ödemeli krediler ve 100 bin TL'ye kadar hibe veriyor"dedi.

Ortahisar Kaymakamlığı Binası. Pazarkapı Mahallesi. Kahramanmaraş Cad. No 100 Kat2 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04 202 04 05 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.