TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse’den Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse’den Öğretmenler Günü Mesajı

           İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse’den Öğretmenler Günü Mesajı

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“Geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’sinin inşasında etkin rol alacak, dünyada da ülkemizi başarıyla temsil edecek nesillerin yetiştirilmesinde en belirleyici unsur; şüphesiz öğretmenlerimizdir.

Öğretmenliğin sabır isteyen, emek isteyen bir meslek olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir öğretmenlik. Bu bilinçte olduğumuz için her öğretmen bizim için çok değerlidir. 

Geçmişin bilgi birikimini çağın bilgisiyle harmanlayarak istikbalimiz olan çocuklarımızın istifadesine sunan öğretmenlerimiz inanmayı, başarmayı, ahlaklı olmayı ve insana dair bütün erdemleri azim ve fedakârlıkla öğretme çabası gösteren toplum rehberleridir.

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizin almış olduğu bu kutsal görevi layıkıyla yerine getireceklerine, genç nesillerin vatan ve millet sevgisi ile dolu fikir hürriyetinin birer timsali olarak yetişmeleri için canla başla çalışacaklarına ve ülkemizi hedeflerine, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak yolda kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum.

Göreve geldiğimiz günden bu yana, eğitim neferlerimizle omuz omuza, gönül gönüle önemli projelere ve başarılara imza attık. Yavrularımızın hayata ve geleceğe hazırlanmasında en kutsal görevi alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Huzurlu, mutlu ve şevkle çalışmanız için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkânlarımızı seferber ettik. Milli Eğitim Müdürü olarak sadece bugün değil her gün yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. 

Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’dan rahmet diliyorum. Emekliye ayrılmış öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Bu kutlu mesleğin tüm mensuplarının Öğretmenler Günü´nü en içten dileklerimle kutluyorum."dedi. 

 

                                                                                                       Şükür KÖSE

                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.