TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAM NUMAN HATİPOĞLU, “EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ ŞART”

Yavuz Selim İlkokulu Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Kaymakamımız Sayın  Numan Hatipoğlu’nun başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Emrah Koşar, Süleyman Adıgüzel ile birlikte Okul müdürleri ve okul aile birlik başkanları katıldı.
KAYMAKAM NUMAN HATİPOĞLU, “EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ ŞART”

KAYMAKAM NUMAN HATİPOĞLU, “EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ ŞART”

Yavuz Selim İlkokulu Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Kaymakamımız Sayın  Numan Hatipoğlu’nun başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Emrah Koşar, Süleyman Adıgüzel ile birlikte Okul müdürleri ve okul aile birlik başkanları katıldı.

Okul Müdürlerine ve Okul Aile Birlik Başkanlarına hitaben konuşan Kaymakam Numan Hatipoğlu,  “Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirmektir. Çocuklarımızın nitelik bakımından daha iyi noktalara taşınması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi. Okullarda yaşanan en büyük sorunun kayıt sırasında öğretmen seçme hastalığı olduğunu belirterek ikinci önemli problemin adrese dayalı kayıt sistemi ile öğrencilerin farklı okullara gitme problemi olduğunu söyledi. Öğrenci ve velilerin okula olan ilgilerinin pozitif hale getirmek için okul idarecilerine ve okul aile birliklerine önemli görevler düştüğünü kaydetti.  Kayıt için 5 bin TL’ye kadar velilerden ücret talep edildiği yönünde şikâyetler aldıklarını belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, gönüllü katkıların dışında velilerden kesinlikle ücret talep edilmemesi yönünde önemli uyarılarda bulundu.

KAYMAKAM NUMAN HATİPOĞLU; “BİZ KİMSESİZLERİN KİMSESİYİZ”

Konuşmasında fırsat eşitliğinin önemine değinen Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Zekâ düzeyi veya ekonomik seviyelerine göre öğrencileri sınıflara ayıran idarecinin gözünün yaşına bakmam. Fırsat eşitliği çocuklarımıza sağlanması gereken en önemli husustur.” dedi. Kaynaştırma öğrencilerin öğretmen veya öğrenciler tarafından sınıfta istenmemesinin kabul edilebilir bir davranış olmadığını belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, “O sınıfın tamıma boşalsa da o öğrenci o sınıfta okuyacak. Bu onun en temel hakkıdır. Bunu bir vebal olarak da sizlere yüklüyorum. Öğrencilere eşit davranın. Çocuklar hiçbir zaman ayrımcılığı unutmuyor.” dedi. Mülteci ve göçmen çocuklarla ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Biz kimsesizlerin kimsesiyiz. Bu çocuklar yarın ülkelerine döndükleri zaman bizim bayrağımızı kendi bayrakları gibi görecek bayrağımızı seven bireyler olarak yetişecekler” şeklinde konuştu.

ŞÜKÜR KÖSE, “ÖĞRENCİLERİMİZİ EVLATLARIMIZ GİBİ YETİŞTİRELİM”

Açılış konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse “Yöneticiler olarak sorumluluğumuz altındaki öğrenci ve öğretmenlerimizi yalnız bırakmadan onlara sahip çıkıp her daim hareketlerimizle ve sözlerimizle onlara rehber olalım. Biz nasıl evlat yetiştirmek istiyorsak öğrencilerimizi de öyle yetiştirmeliyiz. Onlara; sevgiyi, saygıyı, merhameti, yoksullara yardım etmeyi öğretelim. Çocuklarımıza, eğitim hayatlarının sonunda, annesine, babasına, topluma, millete ve devlete nasıl faydalı olabileceklerini öğretelim.” dedi. 2017-2018 eğitim öğretim yılında yaşadıkları en önemli problemin öğrenci kayıtları olduğunu belirterek, “Adrese dayalı kayıt sisteminde 60 kontenjanı olan okulumuza 350 yeni kayıt yaptıracak öğrenci görünüyor. Okullarımızı kapılarına kadar sıra doldurduk.” dedi. Konuşmasında kaynak kitaplara dikkat çeken Müdür Şükür Köse, okuma alışkanlığı kazandırmanın dışında okul kitapların dışında kaynak kitap alınmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Toplantı, okul müdürleri ve aile birlik başkanları istek ve önerilerini dile getirmesinin ardından son buldu.

06-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-201706-11-2017

 

 

 

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.