TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakam Numan Hatipoğlu’ndan “Eşitlik ve Adalet” Vurgusu

Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda okul müdürleri ile bir toplantı gerçekleştiren Kaymakam Numan Hatipoğlu, öğrenci kayıtlarından adalet ve eşitlik konularına kadar önemli açıklamalarda bulundu.
Kaymakam Numan Hatipoğlu’ndan “Eşitlik ve Adalet” Vurgusu

Kaymakam Numan Hatipoğlu’ndan “Eşitlik ve Adalet” Vurgusu

Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, okul müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantıda özel sınıflara karşı olduğunu belirterek müdürlerin eşitlik ve adalet konusunda kesinlikle taviz vermemelerini istedi.

Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda okul müdürleri ile bir toplantı gerçekleştiren Kaymakam Numan Hatipoğlu, öğrenci kayıtlarından adalet ve eşitlik konularına kadar önemli açıklamalarda bulundu.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, şube müdürleri ve tüm okul müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Numan Hatipoğlu, “Biz emanetçiyiz. Oturduğumuz koltukta koltuğun sahibi gibi oturursak o koltuğa bizleri layık görenlere ihanet etmiş oluruz. Bu güne kadar makamıma gelen her vatandaşın derdini dinledim. Sizler de onlara değer verdiğinizi göstermek için size gelen her vatandaşı dinlemek zorundasınız.  Geçen eğitim öğretim yılı içerisinde yaptığımız çeşitli güzel faaliyetlerimiz oldu.  Özellikle engelli çocuklarımıza dönük olarak ortaokullarımızın özel eğitim merkezimizle yapmış oldukları iş birliğiyle ortaya çıkan sonuç benim için çok anlamlı. Burada asıl olan tek başına akademik başarı değil toplumda daha insani fikirleri nasıl ortaya koyabileceğimizi sağlamak. Okullarımızın çocukları sürekli olarak iyiye ve güzele yönlendirilmeleri gerektiği düşüncesindeyim. Başarı muhakkak olacaktır. Asıl olan çocuklarımıza milli manevi değerlerimizi aşılamak, onları bu ülkenin kuruluş değerleriyle yetiştirmektir.”dedi.  

Özel Sınıflara Karşıyım.

Öğrenci kayıtları ile ilgili okul müdürlerini uyaran Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Kayıt dönemi başladı. Sizlerden çok hassas davranmanızı istiyorum. Yasaların izin vermediği hiçbir şeye ben de izin vermem.”dedi. Okullarda zekâ seviyelerine göre özel sınıfların açılmasına şiddetle karşı olduğunu, bunu yapan müdürler hakkında soruşturma açacağını belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Tüm veli ve öğrencilere karşı adil ve eşit davranmanızı istiyorum. 24 yıllık idareciliğim boyunca öğrenci ve velilerin arasında ayrımlcılığa hiçbir zaman izin vermedim. Okullarımızda özel sınıf çabası görürsem gereğini yaparım. Devlet tüm bireyler arısında eşit mesafededir. Biz önce adaleti, liyakatı esas alacağız.” dedi.  Medyada, hayvanlara yapılan zulümlere dikkat çeken Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Bizim asil hedefimizi milli, manevi ve ahlaki değerlere sahip insan yetiştirmeliyiz”şeklinde konuştu.

 

03-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-201803-07-2018

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.