TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdür Şükür Köse, “Aşure Tadında Bir Türkiye İçin Çok Çalışmalıyız”

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse başta olmak üzere daire çalışanlarına aşure ikramında bulunan öğrencileri makamında ağırlayan Müdür Şükür Köse,  aşure tadında bir Türkiye için daha çok çalışmalarını tavsiye etti. 
Müdür Şükür Köse, “Aşure Tadında Bir Türkiye İçin Çok Çalışmalıyız”

Müdür Şükür Köse, “Aşure Tadında Bir Türkiye İçin Çok Çalışmalıyız”

 Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri, Muharrem Ayı dolayısıyla hazırıladıkları 2 bin aşureleri dağıtarak, aşure tadında bir Türkiye arzuladıklarını ifade ettiler. 

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri, Muharrem Ayı dolayısıyla hazırıladıkları 2 bin aşureleri dağıtarak, aşure tadında bir Türkiye arzuladıklarını ifade ettiler.Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse başta olmak üzere daire çalışanlarına aşure ikramında bulunan öğrencileri makamında ağırlayan Müdür Şükür Köse,  aşure tadında bir Türkiye için daha çok çalışmalarını tavsiye ederek, “Muharrem ayı özellikle 10 Muharrem Aşure günü İslam dini açısından, medeniyetimiz ve insanlık açısından çok önemli bir gün. Bugünde dünya tarihi ve insanlık tarihini etkileyen çok önemli hadiseler meydana gelmiştir. Hz. Nuh´un gemisinin Cudi dağında karaya oturması, Hz Adem´in dünyaya indirilmesi ve tövbesinin kabul edilmesi, Hz. Yakub´un gözlerinin tekrar açılması, Hz. İsa´nın semaya çıkışı bu güne denk geliyor. Bizim açımızdan hüzün günü olması nedeni Peygamber Efendimizin reyhanım dediği, göz bebeği bizim de göz bebeğimiz efendimiz Hz. Hüseyin´in 70 arkadaşı ile şehit edilişi de bu güne tekabül ediyor ama aynı zamanda bir diriliş günü zulme karşı adaletsizliğe karşı ölümü göze almanın, canını feda etmenin, insanlığın tekrar dirilişinin de ortaya konduğu bir diriliş günü.

Aşurenin; sevginin, birliğin ve güzelliğin simgesi olduğunu belirten Müdür Şükür Köse, “Bu özel günde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri ile  bir arada bulunmaktan dolayı son derece mutlu oldum. Başta okul yöneticileri, okul aile birliği, öğeretmen ve öğrenciler olmak üzere  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

 2 Bin Aşure Dağıttılar.

Üçüncüsünü düzenledikleri ve geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirten Okul Müdürü İbrahim Soysal, “Bu yıl 1400’ü okulda olmak üzere toplam 2 bin aşure dağıttık.  Değerleri ile büyüyen Trabzon ve ülkemize hizmet etmeyi kendilerine amaç edinen nesiller yetiştirmeyi kendimize amaç edindik.  Eğitim ve akademik başarı grafiğimiz her geçen gün büyüyor. Türkiye çapında eğitim kalitemizi artırmak için de canla başla çalıyşıyoruz.”dedi.

 28-09-201828-09-201828-09-201828-09-201828-09-2018

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.