TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Şükür Köse’nin Başkanlığında 2023 Vizyon Belgesi Çalıştayı Yapıldı.

Müdürümüz Şükür Köse’nin Başkanlığında 2023 Vizyon Belgesi Çalıştayı Yapıldı.

 

Müdürümüz Şükür Köse’nin Başkanlığında 2023 Vizyon Belgesi Çalıştayı Yapıldı.

2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında İlçemiz okullarından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Müdürümüz Şükür Köse’nin başkanlığında, Şube Müdürlerimiz İdris Meral, Cemil Karakaş, Süleyman Adıgüzel, Sezai Mısır, Emrah Koşar, okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımıyla çalıştay gerçekleştirildi.

 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi, Milli Eğitim Bakanlığımızın uzun vadede eğitim stratejisini belirleyen bir belge olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köe, “ Bununla eğitim sisimizde gerçekleştirilmesi düşünülen dönüşüm alanlarının tespiti, bu dönüşümün mahiyeti belirlenmiş ve buna dair çalışmalarda uygulanacak eylem ve planlamalar ortaya konmuştur. Eğitim sistemimizin ulusal ve evrensel günübirlik değişkenlerden korunması, eğitimin paydaşlarına bir gelecek vizyonu belirlemesi, eğitim uygulayıcılarına kılavuz olma imkânı sağlaması açısından biz eğitimcilerin ihtiyacını karşılamaktadır.”dedi.

Müdür Şükür Köse, konuşmasını şöyle sürdürdü: “2018-2023 yılları arasını kapsayan ve on başlıkta dönüşüm, hedef ve eylemlerin tasarlandığı 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi, çocuklarımızın 21.yüzyıl becerileri ile donatılması, ülke ekonomisi için nitelikli insan kaynağı yetiştirmesi ve öğrencilerimizin dünya insanı olması amaçlarına yönelik çalışmaların yol haritası niteliğindedir. Bu belge akademik becerileri, ekonomi, üretme, rekabet gibi kavramları kutsallaştırmayı engelleyip insani erdemleri ötelemeden gerçekleştirilecek bir eğitim anlayışına, “Bizim medeniyetimizin insan tasavvuru, sadece maddi mükemmeliyeti benimsemez; gönlü ve bilimi, mana ve maddeyi, talim ve terbiyeyi birlikte ele alan bir bütünden beslenir.”  ve “2023 Eğitim Vizyonunun, 21. yüzyıla dair eğitim önerisi, 21.yüzyılın Talim ve Terbiye modeli şeklindeki çift kanatlı bir okumadır. Sadece beceri kazandırmak hayatı göğüslemeye yetmemektedir. Gerekli olan insana ait olan evrensel, yerel, maddi, manevi, mesleki, ahlaki ve milli tüm değerleri kapsayan ve kuşatan bir olgunlaşma, gelişme, ilerleme, değişim ve ahlak güzelliğidir.” İfadeleri ile ortaya koymaktadır. Okul Gelişim Modeli başlığı altındaki “bir yaşam alanı olarak okulu her bir çocuğumuzun değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan evrensel, milli ve manevi erdemlerle birlikte yaşam becerilerinin içselleştirildiği mekânlar olarak görüyoruz.”dedi.

Toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, çalıştayın yararlı olmasını diledi.

 

09-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-201909-01-2019

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.