TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Arası Futsal Turnuvası Başlıyor

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 30 yaş üstü öğretmenler arası futsal turnuvası düzenlenmiştir. Turnuva katılım bilgi ve belgeleri ekte sunulmuştur. 
Öğretmenler Arası Futsal Turnuvası Başlıyor

 

 

 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI  

ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER FUTSAL TURNUVASI TALİMATNAMESİ

İçerik

a-      Bu talimatname 2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılı  Ortahisar  İlçe Milli  Eğitim  Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen Öğretmenler arası futsal turnuvası hükümlerini içerir.

b-      Aşağıda ıslak imzası bulunan tüm tüzel ya da gerçek kişiler talimatnamede maddeleşmiş kuralları kabul eder. Ayrıca haklar talep edemez.

Turnuva ve Kapsam

İlgili Futsal turnuvası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okullarımızda   görev  yapan öğretmen ve yöneticilerimizin kaynaşması, dayanışması, birlik ve beraberlik içinde yardımlaşma, takım olma, kurallara uyma, futsal sporu ile tanışma, spor ahlakı kazanımı ve aktivasyon hedefi göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir.

 

TURNUVA KURALLARI

Aşağıda maddeleşmiş kurallar turnuvaya katılmış tüm takım ve sporcularını kapsamaktadır.

1-      Turnuvada ilgili Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler , Ortahisar ilçesindeki bir okulda  görevlendirme yoluyla çalışan kadrolu öğretmenler ve komisyon üyeleri,  Ortahisar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli yönetici ve memurlar dışında başka oyuncu oynatılamaz. Başvuru formlarında belirtilen öğretmenlerin dışında oyuncu oynatan okulların tespiti durumunda ilgili müsabakada takım hükmen 3-0 mağlup sayılır. Ayrıca Öğretmenler Futsal Ligine dâhil edilmez.

2-      Turnuvuya katılan takımlar takımındaki tüm öğretmen ve yöneticilerin görev yeri belgelerini ekteki formlarla birlikte komiteye turnuva öncesinde teslim edecektir.

3-      Turnuvada oynayacak oyuncular 30 yaş ve üzerinde olmalıdır.

4-      İlkokul ve Ortaokulu olan ve tek isim taşıyan okullar tek bir takım çıkarabilirler. Örnek : Mustafapaşa İlkokulu + Mustafapaşa Ortaokulu tek bir takım çıkarabilir.

5-      Takım oluşturamayan okullarımız  turnuvaya takım çıkarmayan okullardan öğretmen alarak takım oluşturabilir.

6-      Kendi okulu turnuvaya katılan bir öğretmen başka bir okul takımıyla turnuvaya katılamaz.

7-      Müsabakalarda sahada 5 oyuncu, yedek koltuğunda ise en az 3 en fazla 5 oyuncu yer alabilir.

8-      Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli yönetici ve memurlar takım oluşturmaması halinde başka bir takımda oynayabilir.

9-      Katılım durumuna göre turnuva grup müsabakaları tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır. Grupta ilk iki sırayı alan takımlar bir üst tura çıkacaklardır.(Grup sayısı katılım sayısına göre belirlenecektir.)

10-   Grup maçlarından sonra önceden belirlenmiş  fikstüre göre tek maç üzerinden eleme maçları oynanacaktır. Eleme maçlarında galip takımlar bir üst tura yükselecektir.

11-   Gruplarda puan eşitliği halinde öncelikle takımların birbirleriyle yaptıkları maç dikkate alınacaktır. Eşitlik olması durumunda sırasıyla genel averaja, toplam gol sayısına, kırmızı kart sayısına, sarı kart sayısına bakılacaktır eşitlik bozulmamışsa kura çekilecektir.

12-   Grup maçlarında galibiyete 3 puan, beraberliğe 1’er puan verilecektir.

13-   Eleme turlarında beraberlik halinde maçın galibi 5’er penaltı atışı sonucunda belirlenecektir. Beraberliğin bozulmaması halinde seri penaltı atışlarına geçilecek ve ilk avantajı sağlayan takım maçın galibi sayılacaktır. Penaltı atışlarını sahada yer alan oyuncular yapabileceklerdir. Sahadaki oyuncuların tamamı atış kullanmadan, bir oyuncu ikinci kez atış yapamayacaktır.

14-   Müsabakalar önceden belirlenen saatlerde Tertip Komitesi Tarafından belirlenen sahalarında belirlenen fikstür doğrultusunda oynatılacaktır.

15-   Müsabaka saatinden 5 dakika önce oyun kurallarında belirtilen şekilde sahada hazır bulunmayan takım Müsabaka başlama saatinden sonra maksimum 5 dakika daha beklenir. Takım hala sahaya çıkmamış ise 3‐0 hükmen mağlup sayılır.

16-   Müsabaka esnasında oyuncu, takım arkadaşı da dâhil olmak üzere rakip oyuncu, komite, hakem ve taraftarlara sözlü küfür, hakaret veya fiili müdahalelerde bulunması durumunda ilgili takım turnuvadan men edilir. Futsal Ligine dâhil edilmez. Ayrıca öğretmen hakkında müşteki sporcu dava açarsa kamera kayıtları ve tv kayıtları savcılığa delil olarak verilir. (Savcılık talebince)

17-   Yukarıda 11 maddeden oluşan turnuva kurallarını aşağıda ıslak imzası bulunan tüm şahıslar kabul eder, ekstra haklar savunamazlar.

 

OYUN KURALLARI

1. Takım kaptanı belirlenecek, kaptan takımının maç içi her türlü organizasyonundan sorumlu olacaktır.

2. Takımlar müsabakaya nizami forma, malzeme ve ekipman ile çıkacaklardır, kendisine veya bir başka oyuncuya tehlikeli olabilecek herhangi bir giysi giymeyecek veya (her çeşit takılar da dahil) gereçler taşımayacaktır. Altı çivili, dişli, karşılaşma hakeminin onaylamadığı krampon/ayakkabı giyilmesi yasaktır. Kurallara uymayan oyuncular oyun alanına alınmayacaktır.

3. Takım Esame listeleri en az 8, en çok 10 sporcudan oluşacaktır.

4. Takımların tüm oyuncuları önceden verilen takım Esame listelerine uygun olacaktır.

5. Takımların oyuncu sayısı sakatlık halinde ( doktoru onaylı) 6’nın altına düşerse başka oyuncular (Kendi Kurumundan) takıma dahil edilebilecektir.

6. Müsabakalar 20’şer dakikalık 2 devreden oynanacaktır.

7. Maç içerisinde kaleci değişikliği hakeme bildirilmeden yapılmayacaktır.

8. Takımlar maç boyunca Oyuncu sınırsız oyuncu değişiklikleri yapabileceklerdir. Oyun durmadan değişiklik yapılabilir.

9. Sarı ve kırmızı kart uygulaması yapılacak, çift sarı karttan oyundan atılan oyuncu ve direkt kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki maç forma giyemeyecektir. Maç içinde önce sarı kart görüp, maç devamında direkt kırmızı kart gören oyuncu 2 maç ceza alır. Kırmızı karttan atılan oyuncu müsabaka boyunca oyuna giremeyecektir.

10. Takımlar sahaya 1 kaleci 4 oyuncu ile çıkacaklardır. Müsabaka 5 oyuncu ile başlar.

11. Turnuva grup maçları boyunca toplam 10 kırmızı kart ile cezalandırılan takım turnuvadan diskalifiye edilecektir.

12. Serbest atışlarda baraj mesafeleri ceza sahası dışında her alanda4 metreolarak uygulanacaktır.

13.Kaleci ceza sahası içerisinde topu elle 6 saniyeden fazla tutamayacaktır.

14. Ofsayt kuralı uygulanmayacaktır.

15. Taç atışı topun dışarı çıktığı alandan ayak ile yapılır. Taç dan gol olmaz.

16. Maç başlangıç ve devre arasında, her golden sonra orta yuvarlaktan başlama vuruşu yapılacaktır, başlama vuruşu yapan oyuncu top başka oyuncuya çarpana kadar topa dokunamayacaktır. Başlama vuruşu sırasında takımlar kendi yarı sahalarında olacaklardır ve toptan en az3 muzaklaşacaklardır. Başlama vuruşundan atılan direkt gol sayılmayacaktır.

17. Topun auta çıkması durumunda oyuna kaleci tarafından ceza sahası içinde başlanacaktır. Kuralın uygulanmaması durumunda kural ihlali yapan oyuncu sarı kart ile cezalandırılacaktır.

18. Oyun içerisindeki kuralları uygulamada tüm yetki hakeme aittir.

19. Bir oyuncu sadece bir takımda oynayabilir, başka takımda oynayamaz

20. Takımlar listelerinde bulunan tüm oyuncuları müsabakalarda oynatabilirler. Takım listesinde ismi olmayan oyuncu müsabakalara katılamaz.

21. Müsabakalara takımlar esame listesi ile alınırlar.

22. Ardı arda iki maça çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilecek ve tüm maçlarının sonuçları hükmen 5-0 yenik sayılacaktır.

23. Final Maçlarından önce futbolcuların kart cezaları silinecektir.

24. Bir orta hakem ve bir masa hakeminin yönetiminde maç oynanır.

25. Müsabakalar sırasında çıkan her türlü anlaşmazlıkta Komite (gözlemci) tek yetkilidir.

26. Müsabaka görevlisi veya komite görevlisi/hakem gerekli gördüğünde maçlardan 15 dakika önce, maçta oynayacak oyuncuların personel kimlik kartı veya nüfus cüzdanı kontrolünü yapacaktır, personel kimlik kartı veya nüfus cüzdanı olmayan oyuncular kesinlikle oynamayacaklardır.

27. Tertip komitesine verilen takım listesi dışında oyuncu oynattığı tespit edilen takımlar, turnuvadan ihraç edilecektir.

28. “Centilmenlik temel amacımızdır, taviz verilemez.” anlayışı içerisinde, centilmenliğe aykırı davranışta bulunan takımların takım kaptanları ( takım kaptanı belirtilen fiili işlemese de ) ile belirtilen fiili işleyen oyuncuların tamamı, tertip komitesi tarafından turnuvadan ihraç edilecektir (tertip komitesine, hakeme ve rakip oyuncuya yapılan sözlü veya fiili saldırı, turnuvadan ihraç sebebidir). Ayrıca gözlemci raporu ve güvenlik kamerası kayıtları doğrultusunda öğretmen hakkında müşteki sporcu dava açarsa kamera kayıtları ve tv kayıtları savcılığa delil olarak verilir. (Savcılık talebince)

29. Anlaşmalı maç oynandığı kanaatine varılan takımlar turnuvadan ihraç edilecektir. Maç sonucunda hakemin ve maç gözlemcisinin vereceği maç raporu tertip komitesince değerlendirilecektir.

30. Turnuva ile ilgili her türlü bilgi, duyuru ve yazışmalar, Ortahisar  ilçe Müdürlüğü Web sitesinden yayınlanacak ve takımlara tebliğ edilmiş sayılacaktır

31. Bilgi görüş ve öneriler yazılı olarak verilecek.

32. Tertip komitesinin muhatabı takım sorumlularıdır ve turnuva ile ilgili tüm itiraz müracaatları tertip komitesine yapılacaktır.

33. Komiteye verilecek itiraz veya şikâyet dilekçelerinin en geç maçtan sonraki pazartesi günü verilmesi, aksi takdirde dilekçelerin kabul edilmemesi gerekiyor.

34. Maçlar, en az 5 oyuncunun geçerli ve belgeli mazeretleri olmadığı sürece ertelenmez ve maç saatleri değiştirilemez.

35. Turnuvaya müracaat edenler tüm okullarımız yukarıdaki kuralları kabul etmiş sayılırlar.

37. Her müsabaka için Ortahisar  İlçe Müdürlüğünce takımlara verilen Esame Listeleri doldurulur ve okul müdürlüğüne onaylatıldıktan sonra gözlemciye verilir. Esame listesi olmayan takımlar müsabaka yapamaz hükmen 3-0 mağlup sayılırlar.

38. Yukarıdaki 37 maddelik oyun kurallarını aşağıda ıslak imzası bulunan sporcu ya da takımlar kabul eder ekstra haklar talep edemezler.

 

NOT : TURNUVANIN AMACI YARIŞMAK DEĞİL KEYİF ALMAK. BİZ EĞİTİMCİLER BU MÜNASEBETLE HEM KAYNAŞMIŞ OLUP HEM DE KEYİFLİ BİR TURNUVA GEÇİRMEYİ AMAÇLIYORUZ. BU YÜZDEN TURNUVAYA KATILIRKEN YENMEK VEYA YENİLMEK GİBİ KAYGIMIZ OLMASIN LÜTFEN….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MÜSABAKALARA ÇIKARKEN TAKIMLARIN BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

1. İlgili Müsabakaya katılan takımın Esame Listesi. (Kurum İdarince Onaylı) Ek de Mevcut.

2. Oyuncuların personel kimlik kartları veya nüfus cüzdanlarının fotokopileri (arkalı önlü) (İtiraz durumunda incelenmek için kullanılır)

Genel Hüküm

Aşağıda ismi ve imzası olmayan hiçbir öğretmen turnuva müsabakalarında oynatılmaz,  oynatılması teklif edilemez.

 

TÜM OKULLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ

TURNUVA TERTİP KURULU

 

TERTİP KOMİTESİ

24.11.2017

 

 

        Kamil AYDIN                                Tuncay ASLANTÜRK                          Yalçın KÖROĞLU          Turnuva Koordinatörü                     Turnuva Koordinatörü                 Turnuva  Koordinatörü

 

 

                      

 

            

 

 

 

      

 

 

 

İş bu talimatname Ortahisar  İlçe Müdürlüğü  koordinatörlüğünde düzenlenen Öğretmenler Futsal Turnuvası için düzenlenmiş olup ;

Yukarıda maddeleşmiş Futsal Turnuvası Talimatnamesi hükümlerini kabul ederim. 24.11.2017

İMZALAR

OKUL  ADI :

ADI SOYADI

KURUM GÖREVİ

TC KİMLİK NO

İMZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 30 YAŞ  ve ÜSTÜ ÖĞRETMEN VE YÖNETİCİLER ARASI  FUTSAL TURNUVASI

2017-2018

BAŞVURU FORMU

 

 

KURUM ADI          :

TAKIM ADI        :

 

 

 

 

 

 

TAKIM SPORCU BİLGİLERİ

 

ADI SOYADI

KURUM GÖREVİ

TC

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

5

 

 

 

6

 

 

 

7

 

 

 

8

 

 

 

9

 

 

 

10

 

 

 

 

TAKIM SORUMLUSU 

Adı Soyadı : ……………………………………………………………..     GSM Telefon (Gerekli) : ……………………………..…………………..

E-Posta     : …………………………………………………@.........................................................................

Yukarıdaki T.C. Kimlik Numarası yazılı kişilerin kurumumuz personeli olduklarını, kurumumuz dışından takımımıza kattığımız   personelin(öğretmen ve yönetici) kendi okul takımlarını çıkarmadıklarını doğrularım.

 

 

 

Kurum Müdürü

…../…./2015

Kaşe – İmza

Mühür

 

Takımlar En az 8, en çok 10 sporcudan oluşabilir.

Başvuruda İstenilen Belgeler : Başvuru Formu (bu form) , Sporcu Formu, Talimatname, Kimlik Fotokopisi , 1 Adet Fotoğraf

 

28-11-2017                       

 

                                                              

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.