TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma Yazma Öğrenen Kursiyerler Belgelerini Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayesinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda açılan kursta başarılı olan yaklaşık 600 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.
Okuma Yazma Öğrenen Kursiyerler Belgelerini Aldı

Okuma Yazma Öğrenen Kursiyerler Belgelerini Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayesinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda açılan kursta başarılı olan yaklaşık 600 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde düzenlenen törende konuşan Vali Yücel Yavuz, kursa yoğun ilgi gösteren kadınlara ve emeği geçen yetkililere teşekkür ederek, talep edildiği takdirde eğitimlerin devam edeceğini söyledi. ValiYavuz, İsrail´in Filistinlilere yönelik saldırılarını da kınayarak, "Dün itibarıyla Filistin´de ve Kudüs´te bir insanlık dramı, vahşet yaşanıyor. Yaklaşık 60´a yakın Filistinli din kardeşimiz şehit oldu. Dünya üzerinde belki de o bölge merkezli olmak üzere değişik bir senaryo uygulanıyor ancak bu konuda yine Türkiye´miz ve Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bütün İslam ülkelerinde insan haklarına saygı duyan bütün milletler bir duruş sergilemiştir. Yine sergileyeceğiz ve bu yanlışa, insanlık ayıbına son vermek için elimizden geleni yapacağız." dedi.

Her anlamda güçlü olmak gerektiğine vurgu yapan Yavuz, şunları kaydetti:

"Bilgili ve bilinçli olmak lazımdır. Ekonomik anlamda da güçlü olmak lazımdır. Eğitim ve kültür seviyesi olarak da güçlü ve çok ileri düzeyde olmak lazım. Yoksa dünya projelerin, planların uygulandığı, mazlum ve masumların üzerine çok vahşice planların uygulandığı bir arena haline dönüştü. Tarih boyunca adaleti, hep iyiliği ve güzelliği sağlayan necip Türk milleti, yine masumların ve mazlumların başvurduğu ülke olmaya, millet olmaya da devam edecek ancak biz bunu nasıl sağlayacağız? 80 milyon nüfusumuzla bunun yarıdan fazlası genç olan nüfusumuzla daha çok çalışarak, gayret ederek, sağlanan imkanları çok iyi kullanarak sağlayacağız ve mümkün hale getireceğiz. Onun için bu etkinlik çok önemli."

 

“Okumayı Hayatımızın Merkezine Almalıyız”

Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu da Halk Eğitim Merkezinin 350 bin nüfusa hizmet eden ve toplumun her alanında hayat boyu öğrenmeyi amaçlayan bir eğitim kurumu olduğunu ifade etti. Kaymakam Hatipoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “900’ün Üzerinde kursiyerlerimiz halk eğitimde okuma yazma kurslarına devam etti. Karadeniz insanının tabi nihayetinde zor şartlar altında belli zamanlar da inkansızlık içerisinde bulunan ailelelerimiz zoru başarıyor. Ben tekrar bu faaliyetlerimizde bizlere her zaman için  destek olan sayın valimize kıymetli eşlerine ve herşeyden öncede bu projenin fikir babalığını  yapan ve tüm ülkemize bir seferberliğine ulaştıran sayın cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda ve eşlerine teşekkürümü bir borç biliyorum. Tabi burada kalmasın, okuma bir hayat boyu devam etmesi gereken önemli bir düstur diye düşünüyoruz. Okuma faaliyetini her zaman için hayatımızın merkezine almamız temennisiyle başta görev alan öğretmen arkadaşlarımıza eğitimciler olmak üzere ve devam eden kursiyerlerimize hepsine teşekkür ediyorum.”dedi. 

Emine Öksüz, ilgi odağı oldu

Ortahisar Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Orhan Genç ise okuryazarlık seferberliğinin birinci dönemini tamamladıklarını belirterek, Trabzon´da 5 Mart´ta okuma seferberliği başladığını, bugün itibarıyla 899 katılımcıdan yaklaşık 600´ünün okuma ve yazma öğrendiğini kaydetti. Okuma yazma öğrenen Saniye Karabina da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´a teşekkür ederek, duygularını anlatan bir şiir okudu. Konuşmaların ardından başarılı olan katılımcılara sertifikaları verildi. Öte yandan, sertifikasını almak için tekerlekli sandalye ile törene gelen 86 yaşındaki Emine Öksüz, ilgi odağı oldu.

17-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-201817-05-2018

 

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.