TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan; “Farkı Ortaya Koyabilecek Okullar Görmek İstiyoruz”

Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan;  “Farkı Ortaya Koyabilecek Okullar Görmek İstiyoruz”

Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan;

“Farkı Ortaya Koyabilecek Okullar Görmek İstiyoruz”

Okul ziyaretlerini sürdüren Kaymakam Tolga Toğan, 2023 Vizyon belgesine vurgu yaparak, fark yaratabilecek, farkı ortaya koyabilecek okullar görmek istediklerini söyledi.

 

Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şükür Köse İl ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile birlikte Ahmet Saka İlkokulunu ziyaret eden Kaymakam Tolga Toğan, 2023 Vizyon belgesine vurgu yaparak, fark yaratabilecek, farkı ortaya koyabilecek okullar görmek istediklerini söyledi. 

Ahmet Saka İlkokulunda öğretmenlerle biraraya gelen Kaymakam Tolga Toğan, “2023 Vizyon belgesi, İnsan odaklı, öğrenci odaklı, öğretmen ve veli odaklı yeni bir ivme, yeni bir heyecanla insanları temel alan yeni bir eğitim anlayışı. Bu anlamda fark yaratabilecek, farkını ortaya koyabilecek okullar görmek istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızın da söylediği bu. Bunu gerçekleştirmenin yolu siz idareciler, okul müdürümüz ve öğretmenlerimizden geçiyor. Baktığınız zaman şehir veya ülke genelinde okullara başarılı oldukları mutlaka bu işi öğretmenleriyle, idarecileriyle okul müdürleriyle ve çocukların velileriyle iyi bir işbirliğiyle ve büyük bir özveriyle bu işi başardıklarını görüyoruz.  Ön plana çıkmak okulların hepsinde mutlaka bir idarecinin o okul müdürünün, öğretmenlerinin özverisi ve üstün gayreti vardır. Bu olmadan bir okula sahipleniş olmadan, çocukları kendi çocuğu gibi görmeden, bir şey üretmeden belli bir noktaya gelmek maalesef mümkün değil. Yani diğer okullardan bir fark yaratılamıyor maalesef. Okullarımızı ziyaret etmeye devam edeceğiz. Sizlerin de bu anlamda söyleyeceğiniz veya ifade etmekte fayda gördüğünüz hususlar varsa bunları da söylemeye gayret edeceğiz. Hepinize emekleriniz için, gayretleriniz için teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.”dedi.   

Hızır Aktaş, “Gelecekten Çok Umutluyuz”

Beştepe’de açıklanan 2023 Eğitim Vizyon Belgesine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, “Sayın Bakanımızdan ve vizyon belgesinden son derece umutluyuz. Bu belge ile liselerde ders saatleri azalıyor, tenefüssler artıyor. Öğretmenler içinse meslek kanunu çıkarılırken, sözleşmeli öğretmenlerin görev süresi kısalıyor. Okul öncesi eğitim de zorunlu hale getiriliyor. Öğretmeni ve öğrenciyi merkeze alan bir eğitim anlayışı geliyor. Yeni dönemde liyakat önem kazanıyor”dedi. Öğretmenlere önemli uyarılırada bulunan Müdür Hızır Aktaş, “Umudunuzu asla kaybetmeyin, hep umutvar olun. Biz gelecekten çok umutluyuz”şeklinde konuştu.

 ŞükürKöse, “Öğretmenlik Kanunu Çıkarılacak”

Öğretmenlerin talep ve isteklerini dinleyen Müdür Şükür Köse, “2013 Vizyon belgesinde önemli çalışmalardan biri de öğretmenlerin itibarı ve saygınlığı için öğretmenlik kanunu çıkarılacak. Bu kanunu Sayın Bakanımız çok önemsiyor ve Sayın Cumhurbaşkanımız da gerekli yasal çalışmalar konusunda talimatları var. Öğretmenlerimiz rahat olsun.”dedi.  

04-12-201804-12-201804-12-2018 04-12-201804-12-201804-12-2018

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.