TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortahisar’da ‘Akıl ve Zeka Oyunları” Protokolü İmzalandı.

Ortahisar Kaymakamlığı, Ortahisar Belediyesi,  Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa düzenlenen “Akıl ve Zeka Oyunları” protokolü imzalandı. 
Ortahisar’da  ‘Akıl ve Zeka Oyunları” Protokolü İmzalandı.

Ortahisar’da  ‘Akıl ve Zeka Oyunları” Protokolü İmzalandı.

Ortahisar Kaymakamlığı, Ortahisar Belediyesi,  Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa düzenlenen “Akıl ve Zeka Oyunları” protokolü imzalandı.  İmza Töreninde Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç, ,Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Haci Nail Altunay ile Olimpiyat komitesi hazır bulundu.

Ortahisar Kaymakamlığı,Ortahisar Belediyesi ve Ortahisar Milli Eğitim İşbirliği ile başlatılan ‘Zeka Küpü Çocuklar’ Projesi ‘kapsamında ‘Akıl ve Zeka Oyunları Olimpiyatları’düzenleniyor.5-6 Mayıs 2018 Tarihlerinde  gerçekleşecek olan olimpiyatların  Ortahisar Kaymakamlığı, Ortahisar Belediyesi ve Ortahisar Milli Eğitim ile birlikte protokolü imzalandı. İmza töreninde konuşan Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, bu proje ile  Trabzon ve özelinde Ortahisar ilçesinde en parlak zekalarının ortaya çıkacağını belirterek , “Bir Karadenizli olarak hizmet etmekten gurur duyduğum Trabzon’umuzda Trabzon insanının ne kadar fevkalade farklı olduğunu özel bir yapıya sahip olduğunu ve şu an itibariyle akademik anlamda ülke genelinde yedinci sırada olduğumuzu belirtmek isterim. Her alanda hak ettiğimiz yeri alacağımıza yürekten inanıyorum. Başarıya gidecek yollardan bir tanesi tatlı ve zeka oyunlarıdır zamanda bizim geleneksel oyunlarımızı da bünyesinde barındırıyor çocukken bizim oynadığımız ve şuan çocuklarımızın bilmediği oyunlarımızı dünyasında barındırıyor. Bu oyunları gelecek nesillere aktarmak büyük bir önem taşıyor. Projelere destek veren  Ortahisar belediye başkanımıza teşekkür ediyor ve yürekten kutluyorum. Belediyecilik şehrin alt yapılısını inşa etmek değil şehrin dış görüntüsünü yapmak değil bunun çok daha ötesinde bu tarz eğitim projelerine  destek vermektir. Projeyi büyük bir titizlikle yürüten değerli Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Köse başta olmak üzere proje koordinatörü Gülşah Toksoy’u bu güzel projeden dolayı canı gönülden tebrik ediyorum.”dedi.

Törende konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, belediye olarak eğitimi son derece önemsediklerini belirterek, tüm projelere destek vereceklerini söyledi.

Trabzon ilimizde bir ilki gerçekleştirecek olan bu proje ile düşünen,üreten aktif ,parlak beyinlerin yetişmesine katkı sağlayacağını belirten Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, “başta sayın Kaymakamımız Numan Hatipoğluna ve Ortahisar Belediye Başkanı Av Ahmet Metin Ben e Şükranlarımı ve Teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

 

Proje koordinatörü Gülşah Toksoy 14 Prje okulumuzda gerçekleştirilen akıl ve zka oyunları dersi ile 3500 öğrencimiz eğitim almaktadır.Öğrencilerimizin ve velilerimizn büyük ilgisini çekmitir.İlk eğitimleri sadece 5 .sınıflar olarak planlarken gösterilen talep üüzerine 6. Ve 7. Sınıflarımızda da eğitimlere başlanmıştır.Tüm bü eğitimlerimi düzenlenecek olan Akıl ve zeka oyunları olimpiyatları ile taçlandırmayı hedeflioruz.”dedi. 

31-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-2017

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.