TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Öğrencilerinden Özel Gösteri Büyük Alkış Aldı.

Özel Eğitim Öğrencilerinden Özel Gösteri Büyük Alkış Aldı.

3 Aralık Dünya  Engelliler Gününü Törenle Kutladık.

3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulunda tören düzenlendi.  

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulu’na ‘’Erken Çocukluk Birimi’nin’’ ve “resim ve materyal sergisinin” açılış programına Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri’nin yanı sıra okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Özel eğitim öğrencileri ile yakından ilgilenen Kaymakam tolga Toğan, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, son yıllarda engelli hakları ve özel eğitim alanında önemli mesafeler alındığını kaydetti. Öğretmenlerin özel eğitim öğrencilerine karşı gösterdikleri hassayitetten dolayı teşekkür eden Kaymakam Tolga Toğan, “Onlarla beraber uğraşan ailelerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.”dedi. 

İmkanlarımızı Seferber Ediyoruz. 

Özel Eğitime İhtiyaç duyan çocukların eğitimi için tüm imkânları seferber ettiklerini belirten Müdür Hızır Aktaş, “Bunların eğitimleriyle alakalı imkanlar oluşturuyoruz. Eğer velilerimiz isterlerse evlerinde de çocuklarımıza eğitim noktasında yardımcı olacağız. Bu bir dünya sınavı.  Bunu bize takdir eden  Rabbimize  isyan etmeden buna razı olmak ve buna tahammül etmek elbette ki ebedi dünyada bunun bir karşılığı olacağına inanıyorum ama her şeyden önemlisi bunları görmezden gelmek, asla söz konusu olamaz. Bunlar bizim için özel olan, özel ilgi göstermemiz gereken çocuklarımız. Dolayısıyla aynı zamanda hayatlarını kolaylaştırırken  ailelerine de bu manada destek olmayı arzu ediyoruz.”şeklinde konuştu. 

Özel Öğrencilere Büyük Alkış.

Özel  eğitime muhtaç öğrencilerin hazırlamış olduğu horon gösterisini izleyen Kaymakam Toğan, protokol üyeleri ile birlikte öğrencilere alkış tuttular. Daha sonra Kaymakam Tolga Toğan, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve İlçe Milli  Eğitim Müdürü Şükür Köse ile birlikte ‘’Erken Çocukluk Birimi Sınıfının’’ açılışını gerçekleştirdi. Ardından  öğrenciler tarafından hazırlanan resim ve materyal sergisini gezerek öğrenciler ile hoş bir sohbet geçirdiler.

03-12-201803-12-201803-12-2018 03-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-201803-12-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.