TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Trabzon Okuyor” Projesi Hayata Geçiyor

“Trabzon Okuyor” Projesi Hayata Geçiyor

“TRABZON OKUYOR” PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce koordine edilen “Trabzon Okuyor” projesinin tanıtım ve kitap seçim komisyonu toplantısı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde komisyon üyelerinin ve kitapseverlerin yoğun ilgisi ve katılımı ile gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi ve proje yürütücüsü Prof. Dr. Ülkü ELİUZ’ un açılış konuşmasının ardından Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Görevlisi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni ve proje yürütücüsü Ali Kemal MUTLU’ nun proje tanıtım sunumuyla devam etti. Toplantıya proje koordinatörlerinden Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Kültür Sanat Şube Müdürü Cemil UZUN da eşlik etti.

Proje; Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak ortak protokolle ve oluşturulacak ortak komisyonca edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji ve sosyoloji gibi disiplin alanlarında önceden belirlenen yazarların kitaplarının okunmasını ve yazar hakkındaki düşüncelerin ve kitapların yorum ve etüdünün, Trabzon’un tarihi/turistik yerlerinde ve bir moderator eşliğinde, kitapları okuyacak bütün paydaşlarca (Lise ve üniversite öğrencileri, öğretmenler, okul idarecileri, akademisyenler ve projede yer almak isteyen herkes) bir söyleşi havasında yapılmasını kapsıyor.

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018 

Çarşı Mah. Kahramanmaraş Cad. No 53 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04- 202 04 05 - 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.