TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversiteli Öğrencilerimizden Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'e Teşekkür ziyareti

Üniversiteli Öğrencilerimizden Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'e Teşekkür  ziyareti

Üniversiteli Öğrencilerimizden Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'e Teşekkür  ziyareti

Ortahisar Belediyesi ve Ortahisbar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezince ortaklaşa açılan üniversite hazırlık kurslarında üniversityi kazanan öğrenciler, beraberlerinde Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cemil Karakaş ile birlikte Belediye Başkanı Av. Ahmeat Metin Genç'e teşekkür ziyaretlerinde bulundular.

 

Başkan Genç'e eğitime verdiği destekden dolayı teşekkür eden Ortahisar İlçe Milli Eğuitim Müdür Vekili Cemil Karakaş, "Ortahisar Belediyemiz ile ortaklaşa açtığımız kurslarımızda bu yol yüzde % 84,96 oranında büyük bir başarı kazandık. Üniversiteye hazırlık kursuna devam eden 638 öğrenciden 542 öğrenci lisans ve ön lisans programlarına yerleşti. Başarımızı geçen yıla oranla yüzde 17 artırdık. Sayın Başkanım bu başarıda sizin eğtimine verdiğiniz katkının çok büyük payı vardır. Başta kurumum olmak üzere, velilerimiz ve öğrencilerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum"dedi.

 

BAŞKAN GENÇ'TEN EĞİTİME SINIRSIZ DESTEK.

 

Yüksek öğrenim hayatlarında öğrencilere başarılar dileyen Başkan Genç, "Talep eden herkese gerek eğitimle ilgili gerekse üniversiteye hazırlık süreciyle ilgili hangi konuda olursa olsun, her türlü desteği vermeye hazırız. Bu konuda oldukça hassasız. Üniversiteyi kazanan siz değerli öğrencilerimize yüksek öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum. Eğitim ve öğretim emek isteyen, çok çalışmayı, çaba sarf etmeyi gerektiren bir alan... Ama bu alanda sarf edilen hiçbir emek de sizlerde örneğini gördüğümüz gibi; karşılıksız kalmıyor. Mutlaka bu çalışmalarınızın ve yoğun gayretlerinizin karşılığında bir netice alıyorsunuz. İşte sizler de bunu gerçekleştirdiniz... Hepinizi tebrik ediyorum, kutluyorum. İnşallah, ilerleyen yıllarda sizleri bu millete hizmet yolunda çok değerli görevlerde ve makamlarda görürüz." ifadelerine yer verdi.

GENÇ, "AMACIMIZ VATANA HAYIRLI EVLATLAR YETİŞTİRMEKTİR"

Bizim için esas olan vatana, millete ve ailesine hizmet eden hayırlı evlatlar yetiştirmek olduğunu belirten Başkan Genç, " Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasında eğitimin çok önemli bir yeri vardır. Eğitim söz konusu olduğunda belediyemizin bütün imkânlarını zorluyoruz. Tabiri caizse, eğitim faaliyetlerini belediyemizin bu konuda doğrudan bir görevi olmamasına rağmen altın kaplama yol yapmaktan daha değerli olarak görüyoruz. Ülkemizi emanet edeceğimiz genç nesillerimizin her alanda donanımlı bireyler olarak yetişmesi, bu vatana, bu millete hayırlı birer evlat olarak hizmet etmesi bütün milletimizin ortak arzusudur. O nedenle eğitim söz konusu olduğunda akan sular durur. Okullarımızdan gelen, boya, badana, sıra, masa, peyzaj, spor alanı ve gereçleri vb. bütün talepleri karşılıyoruz ve bundan sonra da karşılayacağız. Yeter ki, öğrencilerimiz bir noksanlık hissetmeden eğitim olanaklarından verimli bir şekilde istifade etsinler. Bu amaçla açtığımız üniversiteye hazırlık kurslarında her geçen yıl başarı çıtamız daha da yükseliyor. Bu da öğrencilerimizin, ailelerimizin, hocalarımızın gayreti sayesinde oluyor. Ben bir kez daha onlara da teşekkürlerimi iletiyorum. Üniversiteyi kazanan siz değerli öğrencilerimize yüksek öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum." diye konuştu.  

ÖĞRENCİLERİN YÖK PROGRAM DAĞILIMI ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU.

Ortahisar Belediyesi, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ortaklaşa düzenlediği kurslarda 42 öğretmen görev yaptı.

Öğrencilerin yüksek öğrenim programlarına dağılımı şu şekilde gerçekleşti: Tıp fakültesi (2), diş hekimliği (1), hukuk fakültesi (3), mühendislik (18), mimarlık (7), fen edebiyat ve eğitim fakültesi (67), iktisadi ve idari bilimler fakültesi (30), iletişim fakültesi (6), sağlık bilimleri fakültesi (20), turizm fakültesi (8)...

16-08-201916-08-201916-08-201916-08-201916-08-201916-08-201916-08-201916-08-2019

Ortahisar Kaymakamlığı Binası. Pazarkapı Mahallesi. Kahramanmaraş Cad. No 100 Kat2 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04 202 04 05 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.