TRABZON ORTAHİSAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdür Şükür Köse, "Amacımız Okul Terki Oranını %10'a Düşürmektir."

Müdür Şükür Köse,

Müdür Şükür Köse, "Amacımız Okul Terki Oranını %10'a Düşürmektir."

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü  ERASMUS+ PROJESİ kapsamında konsorsuyum üyeleri ile bir toplantı gerçekleytiren Müdür Şükür Köse, " Amacımız Ortahisar ilçemizde bulunan %16,3'lük okul terki oranını Avrupa 2020 Stratejisi doğrultusunda %10' un altına indirmektir"dedi.

Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü, yürütmekte olduğu Erasmus+ projesi kapsamında yaygınlaştırma faaliyeti olarak özel bir yemek düzenledi. Bordo Mavi restorantta gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Ortahisar Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse ve eşi, Ortahisar Şube Müdürü Cemil Karakaş, Eğitim Bir-SEN İl Başkan v. Zafer Mollahüseyinoğlu, Türk-Eğitim SEN İl Başkanı Coşkun Dilber, Eğitim İş SEN İl Başkanı Tamer Özlü, Eğitim ?SEN İl Başkanı Engin Nur, konsorsiyum üyesi okullarımızın idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

İlçe Proje Koordinatörü Seçil Çıtlak tarafından Erasmus+ projesi kapsamında okul terki risk grubu öğrencilerine yönelik  yürütülmekte olan "GENCİM GELECEK BENİM" isimli AB projesinin  tanıtımı ve ilk akışı olan  İSPANYA 'daki OTONOM öğrenme üzerine alınan yapılandırılmış kurs faaliyetininin sunumu ve değerlendirmesi gerçekleştirildi. Tüm proje katılımcılarının yer aldığı yaklaşık 60 kişinin katıldığı katıldığı değerlendirem toplantısında proje çalışmalarına ve okullardaki öğrenciler üzerinde gerçekleştirilen uygulamalara yer verildi.

Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün en temeldeki amacı, Ortahisar ilçemizde bulunan %16,3'lük okul terki oranını Avrupa 2020 Stratejisi doğrultusunda %10' un altına indirmek olduğunu belirten Müdür Şükür Köse, "Akademik başarıların yanı sıra AB Projielerine de büyk önem veriyoruz. 2019 yılında AB tarafından kabul gören "GENCİM GELECEK BENİM" başlıklı Erasmus+ projesiyle Türkiye'de yapılan örnek çalışmaları Avrupa´ya da taşıyarak uluslararası boyutta öğretmenlerimizin Avrupa´nın çeşitli ülkelerinde bilişim eğitimleri almalarını ve işbirliği ağı sağlandı. Onların da diğer tüm öğrencilerimiz gibi eğitimin sunduğu fırsatlardan faydalanmasına araç oldular ve şu an bu proje kapsamında tüm öğrencilere otonom ilkelerine bağlı olarak  uygulamalar yapmaktadırlar. Proje için broşür, video, poster, kitapçık ve dergi gibi ürünler oluşturulmaktadır ve bu ürünler proje web sitesinde herkese açık erişilebilir şekilde yayınlanıyor. ^

Müdür Şükür Köse, Ortahisar Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm eğitim sendikalarımızın temsilcilerine ve proje faaliyetlerinde ve bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen konsorsiyum üyesi okullarımızın idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Sendika temsilcileri, birer teşekkür konuşma yaparak, projede katkısı olan herkesi tebrik ettiler.

24-01-202024-01-202024-01-202024-01-202024-01-2020

 

 

 

Ortahisar Kaymakamlığı Binası. Pazarkapı Mahallesi. Kahramanmaraş Cad. No 100 Kat2 Ortahisar/TRABZON - 0 462 202 04 04 202 04 05 202 04 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.